niedziela, 30 listopada 2008

Adwentowo


Zaczęło się świąteczne odliczanie. Bardzo pracowity czas :)

piątek, 28 listopada 2008

Witaj Mateczko :)

Okolica w której mieszkam obfituje w przydrożne kapliczki. Jest ich tu mnóstwo, to nasza lokalna tradycja. Kiedyś postawimy taką kapliczkę w naszym ogrodzie. Tymczasem zawitała do naszego domu piękna figura Matki Boskiej. Bardzo się nam podoba. Przeznaczyłam jej miejsce na komodzie w sypialni.
Opiekuj się nami Mateczko :)

środa, 26 listopada 2008

Serce na klamerce


Właściwie powinno być : serca na klamerkach, ale wtedy nie będzie rymu :) Jest to mała niespodzianka dla córci, do jej pokoju. Sfotografowana w dzisiejszym porannym słońcu. Jeszcze będziemy myśleć nad docelową lokalizacją. Inspiracja i wzór pochodzi z blogu Bella Dia.

wtorek, 25 listopada 2008

Bezy bezy bez bezOstatnio chodzą za mną bezy. Są takie dekoracyjne i romantyczne.
Jak widać nie tylko ja mam fazę na bezy:)

poniedziałek, 24 listopada 2008

Początek
Pierwszego grudnia minie siedem lat odkąd sprzedaliśmy nasze mieszkanie by zamieszkać w osiemdziesięcioletnim domu z ogrodem. Dom wymagał gruntownego remontu, ale miał w sobie to coś, czego nie mają współczesne budowle : półmetrowej grubości mury, łukowate nadproża, otoczenie starych drzew. Od tej pory urządzamy i wykańczamy to nasze magiczne miejsce, ciesząc się każdym nowym drobiazgiem. Lubimy stare meble, przedmioty z duszą, klimaty vintage, ale szybkie życie pięcioosobowej rodziny wymaga zastosowania współczesnych rozwiązań i technologii. Tak więc Ikea zgodnie koegzystuje tu z art deco a pod drewnianą podłogą kryje się nowoczesne okablowanie.
Zapraszam na filiżankę herbaty i miłą pogawędkę :)